Page
Links


Home

Where are we?
 
Links

Officers

Fixtures

Results

Finals

Social Events
 
Award Snaps
 
Club Snaps

Youth Section




2019 Results




Ladies Champion Lorna Hunter
Men's Champion Mick Kerbey

Men's Events 2019
Ladies' Events 2019
Singles Champion
Mick Kerbey
Singles Champion Lorna Hunter
Runner-up: 
Roy Walton
Runner-up:  Liz Pope
Junior Singles Champion:
Terry Bolton
Junior Singles Champion:
Jackie Darby
Runner-up: 
David Stevens
Runner-up:  Maureen Pettifer
2-Woods Champion
Mark Smith
2-Woods Champion
Lynda Padgham
Runner-up: 
Mick Kerbey
Runner-up:  Linda Shellard
Handicap Singles Champion:
Mick Kerbey
Handicap Singles Champion:
Pauline Conrad-Banks
 Runner-up:  Roy Walton
Runner-up:  Liz Pope
Veterans Cup: Phil Thomas 2-wood Pairs Champions Gill Peck & Lorna Hunter
Runner-up:
Ray Eden Runners-up:   Carole Hitchcock &
 Pauline Conrad-Banks
Handicap Pairs Champions:
Roy Walton &
 Granville Spencer
4-Wood Pairs Champions:
Gillian Calder &
 Lynda Padgham
Runners-up: 
Stuar Corner &
Phil Thomas
Runners-up:  Carole Brough & Pauline Conrad-Banks

Open and Mixed Events

Open 3-2-1 Cup
3 - 2 - 1 Champion: Granville Spencer
3 -2-1 Runner-up
Tony Josolyne

Geoff Hall Mixed Pairs Trophy 2019
Geoff Hall Cup Winners:   Lorna Hunter, Granville Spencer

Geoff Hall Cup Runners-up:

  Lynda Padgham, Mark Smith

Eric  Hunt Cup June 8th 2019
Club Drawn Mixed Pairs Tournament

Thank you Liz Pope for this photo

 Eric Hunt Cup Winners:  Lynda Padgham & Richard Steel

Eric Hunt Cup (Runners-up):

 Ted Godly & Gillian Calder

********************



2018 Results
Photographs from Liz Pope

 
Ladies Champion Lynda Padgham
Men's Champion Mike Kerbey


U18 Champion Aaron

Men's Events
Ladies' Events
Singles Champion
Mike Kerbey
Singles Champion Lynda Padgham
Runner-up: 
Les Smith
Runner-up:  Liz Pope
Junior Singles Champion:
David Hanley
Junior Singles Champion:
N. Eatenton
Runner-up: 
Peter Smith
Runner-up:  Jackie Darby
2-Woods Champion
Les Smith
2-Woods Champion
Wendy Dunne
Runner-up: 
Granville Spencer
Runner-up:  Linda Shellard
Handicap Singles Champion:
Brian Shellard
Handicap Singles Champion:
Linda Shellard
Runner-up: 
Granville Spencer
Runner-up:  Lynda Padgham
Veterans Cup:
Phil Thomas


Runner-up: 
Dave Smith


3 - 2 - 1 Champion: Tony Josolyne 2-wood Pairs Champions
 Carole Brough & Pat Wye
Runner-up: 
Brian Shellard
Runners-up:  Lynda Padgham &
Linda Shellard
Handicap Pairs Champions:
Mike Camps & Richard Steel
4-Wood Pairs Champions:
Angy Stagg &
Pauline Conrad-Banks
Runners-up: 
Micky Conrad-Banks & Graham Croney
Runners-up:  Lynda Padgham & Carole Brough

U 18 Championship
Singles Champion:
Aaron Double
Runner-up:
Freddie Rosenberg-Steel

Geoff Hall Mixed Pairs Trophy

 Geoff Hall Cup Winners:  Lynda Padgham, Mark Smith

Geoff Hall Cup Runners-up:

 Lorna Hunter, Granville Spencer


Club Triples League 2018
Winners:
Brian De Havilland, Carole Brough, Tony Hooker, Annette Brown, Eric Darby
Runners-up: Phil Thomas, Pat Hall, Jackie Darby, Peter Egan, Peter Smith, John Dorey


Eric Hunt Cup June 9th 2018
Club Drawn Mixed Pairs Tournament



Ted Godly & Shirley Walton
2018 Champions


 Eric Hunt Cup Winners:  Ted Godly & Shirley Walton

Eric Hunt Cup (Runners-up):

 Beryl Jessett & Bert Turner



2018 Val & Les Stevens Trophies
 (Between the 2017 Men's and Ladies' Club Champions)
Held on Monday 28th May 2018

Thank you Mark Smith for the photograph

Les Smith, Captain Granville (Marker), Lorna Hunter

 Val Stevens Trophy: Les Smith

Les Stevens Trophy (Runner-up):

Lorna Hunter